Tatil Fırsatları
Sahil Apart Otel - Pazar, 10 May 2015 17:36
Kızkalesi Motelleri - Cumartesi, 03 May 2014 17:39
Kızkalesi Otelleri - Cumartesi, 03 May 2014 17:18
Pınar Hanımın Pansiyonu - Çarşamba, 23 Nisan 2014 18:16
Onur Apart Motel - Cuma, 03 Ocak 2014 17:33

Kızkalesi Efsanesi

57831 defa Son Düzenlenme Perşembe, 15 Ocak 2015 14:33
Öğeyi Oyla
(2 oy)

KIZKALESİ EFSANESİ

Korikos’ta yaşayan Krallardan biri, bir kız çocuğu olsun diye gece gündüz Tanrıya yalvarmaktadır. Sonunda dileği yerine gelir ve kız büyüdükçe güzelliği ve yardımseverliği ile herkesin sevgisini kazanır. 

Günlerden bir gün kente ünlü bir falcı gelir. Kral onu saraya çağırtır, kızının geleceğini öğrenmek ister. Falcı prensesin eline bakınca irkilir ama bir şey söylemez. Kral zorlayınca “Kralım” der, Kızınızı bir yılan sokacak. Bu yazgıyı hiçbir şey bozamıyacak der ve siz dahi engel olamıyacaksınız deyip oradan ayrılır. Kral, kıza birşey söylemez ama düşüncelere dalar. Sonunda kıyıya yakın üçük bir adacık üzerinde, ak taşlardan bir kale yaptırmaya karar vererek kaliyi yaptırır ve kızını buraya kapatır. Olan biteni bilmediğinden kızı üzülmekte, günden güne eriyip gitmektedir.Tabi kaleye yiyecekler hizmetkarlar tarafından teknelerle taşınmaktadır.Yine bir gün üzüm taşıyan hizmetkarlardan biri yolda yorulunca bir ağacın altında dinlenip uyur.Bu sırada ağaçta bulunan yılan ise hizmetkarın haberi olmadan üzüm sepetinin içine girer.Nihayetinde kaderin yazgısını kimsenin bozamayacağı gibi yılanda bu senaryodaki rolünü üslenmiş olur.Her şeyden habersiz hizmetkar uyanınca sepetleri alır ve tekneyle kaleye geçer.Güzeller güzeli prenses taze gelmiş üzümlerden yemek için sepete elini uzattığında yılan o malum görevini yerine getirerek prensesin elini ısırarak onun kaderine esir olmasını sağlar.

Sonuç olarak bu rivayette de olduğu gibi Kralda olsa,prenseste olsa şu fani dünyada hiç kimse kaderin önüne geçemez.Kaderimizi yaşarız.Bu vesile ile Kalenin ismi Kızkalesi olarak kalmıştır.

www.kizkalesitatil.com

Kızkalesi,kızkaklesi otelleri fiyatları,kızkalesi otelleri rezervasyonları,kızkalesi motelleri fiyatları,kızkalesi mersin,kızkalesi korykos kalesi,korykos kızkalesi mersin,korykos mersin,kızkalesi yazlık daireleri fiyatları,kızkalesi satılık yazlık daireleri fiyatları,kızkalesi pansiyonları fiyatları,kızkalesi eğlence mekanları,kızkalesi videoları,kızkalesi haberleri,kızkalesi yat turları,kızkalesi alış veriş merkezleri,kızkalesi eczanesi,kızkalesi hotelleri fiyatları,kızkalesi tatil fırsatları,kızkalesi restaurantları,kızkalesi kuaförleri,kızkalesi lokantaları,kızkalesi diskoları,kızkalesi disco ve barları,kzıkalesi türkü barları,kızkalesi cafeleri,kızkalesi su sporları,kızkalesi resimleri,kızkalesi efsanesi,kızkalesi mersin türkiye,kızkalesi neresidir,kızkalesi efsanesi,kızkalesi pansiyonları rezervasyonları,kızkalesi ucuz otelleri fiyatları,kızkalesi ekonomik otelleri,kızkalesi otelleri telefonları,kızkalesi motelleri rezervasyonları,kızkalesi yazlık daireleri rezervasyonları,kızkalesinde satılık yazlık daireleri,kızkalesi emlak büroları,kızkalesi heberleri,kızkalesi tarihi yerleri,kızkalesi nerdedir,

Bu kategoriden diğerleri: « Kızkalesi Kızkalesi Ulaşım »
Turkish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

KIZKALESİ FOTOLAR

Kızkalesi Daireleri

Kimler Online

79 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

ZİYARETÇİLERİMİZ

3625085
Bu Gün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Toplam
3221
4295
12631
3585016
52774
85217
3625085

MOTELLER

SAHİL APART OTEL KIZKALESİ   Sahil Apart Otel ...